Rönesans Krallıkları Alternatif Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rönesans Krallıkları Alternatif Forumu

RK KRALLIKLAR Rönesans Krallıkları Oyununun Sevenleri Tarafından Yapılan Alternatif Bir Forumdur.

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  Yeni İletilerYeni İletiler  RK Dünya HaritasıRK Dünya Haritası  

Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
fmc

fmc

Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Vide
MesajKonu: Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Icon_minipostedÇarş. Tem. 16, 2008 2:21 pm

İngiliz kütüphanesinden alıntıdır. Kendi çevirimdir.

İlim Yolu

Bilgilerin listesi

- Temel biyoloji
- Temel anatomi
- Temel tıp
- Gelişmiş tıp
- Bronşit tanısı
- Dizanteri tanısı
- Grip tanısı
- Veba tanısı
- Tetanoz tanısı

Bilgileri çalışmak için gereklilikler

Temel biyoloji
Arrow Gereklilik yok

Temel anatomi
Arrow Gereklilik yok

Temel tıp
Arrow 100% Temel biyoloji
Arrow 100% Temel anatomi

Gelişmiş tıp
Arrow 100% Temel tıp

Bronşit tanısı
Arrow 100% Temel tıp

Dizanteri tanısı
Arrow 100% Temel tıp

Grip tanısı
Arrow 100% Temel tıp

Veba tanısı
Arrow 100% Gelişmiş tıp

Tetanoz tanısı
Arrow 100% Gelişmiş tıp
<HR id=false>

Ordu Yolu

Bilgilerin listesi

- Temel askeriye bilgisi
- Temel strateji
- Temel taktik
- Gelişmiş strateji

Bilgileri çalışmak için gereklilikler

Temel askeriye bilgisi
Arrow Gereklilik yok

Temel strateji
Arrow Temel askeriye bilgisi en az 5%

Temel taktik
Arrow Temel askeriye bilgisi en az 20%

Gelişmiş strateji
Arrow Temel strateji en az 10%
Arrow Temel strateji ve Temel taktik en az 50%
Arrow Temel tarih en az 70%

Ordu nasıl kurulur Question

Ordu kurmak için seviye 3, 2x ayan ve bir yıldır oyunda olmalısınız.
Tek adım: Siilahlı kalabalık oluşturun ve Ordunun içinde değişim tuşuna basın.
Hazırlanış evresi 1/3: Hazırlanış evresi 2/3e geçmek için ordu türünde 60 devlet puanına ihtiyaç var.
Hazırlanış evresi 2/3: Hazırlanış evresi 3/3e geçmek için 1 gün beklemek lazım.
Hazırlanış evresi 3/3: Ordunuz için isim ve flama seçerek ordu kurulumunu tamamlayın.

Devlet puanları

Devlet puanları üretmek için:
10 için Temel strateji 100% olmalı
10 için Temel taktik
30 için Gelişmiş strateji 100% olmalı

Ordu türü devlet puanları kullanımı:
10 puan Marching emirleri için
10 puan asker alımına açmak için (oluşumun ardından varsayılan olarak ordu asker alımına açık gelir)
10 puan orduya grup katmak için
5 puan Logistics Officer görevlendirmek için
5 puan Paymaster görevlendirmek için
1 puan her asker alımında (günde en fazla 2 asker)

NOT: Marching, Logistics Officer ve Paymaster çevirilerini sizden rica ediyorum. oyuna ne olarak entegre edildi bu kelimeler Exclamation

En son fmc tarafından Çarş. Tem. 16, 2008 2:58 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Exelance

Exelance

MesajKonu: Geri: Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Icon_minipostedÇarş. Tem. 16, 2008 2:29 pm

ilim yolunu secmeyı dusunuyorum ve bu bılgıler resmen dılegımdı tşkler fmc bang
eskisehirli

eskisehirli

MesajKonu: Geri: Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Icon_minipostedÇarş. Tem. 16, 2008 2:37 pm

bilgiler için tşk ler
fmc

fmc

MesajKonu: Geri: Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Icon_minipostedÇarş. Tem. 16, 2008 2:59 pm

rica ederim. ordu yolunuda ekledim Smile
Exelance

Exelance

MesajKonu: Geri: Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Icon_minipostedÇarş. Tem. 16, 2008 3:08 pm

marching=ilerlemek için askerlere komut verme anlamında kullanılmıs olabılır mesela orduya saldır emri gibilerinden...(mars mars kıta dur gıbı)

paymaster:zaten mutemet demek

logistics officer:bu kılıc kalkanların kaydını tutanlara denıyor galıba
fmc

fmc

MesajKonu: Geri: Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Icon_minipostedÇarş. Tem. 16, 2008 3:19 pm

çevirileri tam olarak ne acaba :S greate bi mesaj atalım açıklamalı yazarız yukarıya.
Exelance

Exelance

MesajKonu: Geri: Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Icon_minipostedÇarş. Tem. 16, 2008 3:22 pm

fmc sen bılırsın ama ıstersen ordu yolu ve bundan sonra ekleyecegın kısımlar ayrı baslık olarak ac boylece gorsel olarak daha net olur hem sabıtlesmesı acısından da oyle olması iyi olur
Impulse_emre

Impulse_emre

MesajKonu: Geri: Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Icon_minipostedÇarş. Tem. 16, 2008 3:26 pm

Marching= İlerlemek
Logistics Officer= Levazım Subayı
fmc

fmc

MesajKonu: Geri: Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Icon_minipostedÇarş. Tem. 16, 2008 3:31 pm

Very Happy yuh bana mashingi çeviremedim Smile

doğru bura taslak gibi bişi oldu zaman ayıralım hemencecik konuşuruz ordan devam ederiz.
Exelance

Exelance

MesajKonu: Geri: Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Icon_minipostedÇarş. Tem. 16, 2008 3:32 pm

ımpulse_emrenın yazdıklarıyla bırlıkte soyle bır cevırı olabılır

marching:ilerleme,komutlar

logistics officer:levazım subayı,zaruri ihtiyaclar ve ikmal sorumlusu

paymaster:maaş sorumlusu,mutemet,askerlerin maaşlarından ve ordunun ekonomisinden sorumlu kimse.
Impulse_emre

Impulse_emre

MesajKonu: Geri: Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Icon_minipostedÇarş. Tem. 16, 2008 3:32 pm

Marş marş ileri Very Happy

Hallederiz sorun değil Wink
Exelance

Exelance

MesajKonu: Geri: Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Icon_minipostedÇarş. Tem. 16, 2008 3:33 pm

ne kadar odeyeceğiz Smile
fmc

fmc

MesajKonu: Geri: Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Icon_minipostedÇarş. Tem. 16, 2008 3:41 pm

tememdir adminler bu silinebilinir. ayırdım konuları Smile
Impulse_emre

Impulse_emre

MesajKonu: Geri: Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Icon_minipostedÇarş. Tem. 16, 2008 3:42 pm

Silmesinler bence hatırası kalsın Very Happy
Exelance

Exelance

MesajKonu: Geri: Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Icon_minipostedÇarş. Tem. 16, 2008 3:44 pm

fmc dıger yollar yok mu getır konusalım Smile
Impulse_emre

Impulse_emre

MesajKonu: Geri: Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Icon_minipostedÇarş. Tem. 16, 2008 3:46 pm

2 kere ayan olsaydım Ağustosun 16 sından itibaren ordu kurabilecektim Smile
fmc

fmc

MesajKonu: Geri: Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Icon_minipostedÇarş. Tem. 16, 2008 3:56 pm

din yolu geliyor. birazdan hazır.
Melike

Melike

MesajKonu: Geri: Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Icon_minipostedÇarş. Tem. 16, 2008 6:16 pm

Fmc bilgiler icin, diger arkadaslar da sohbetleri icin sagolsunlar Smile
Ben de ilim secmeyi düsünüyorum, bu bilgiler iyi oldu.
muhittinq

muhittinq

MesajKonu: Geri: Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Icon_minipostedÇarş. Tem. 16, 2008 6:59 pm

Ben askeri yolu yada devlet yolunu seçmeyi düşünüyorum ama daha karar veremedim
GreatAlexander

GreatAlexander

MesajKonu: Geri: Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Icon_minipostedÇarş. Tem. 16, 2008 10:08 pm

Osmanlı'nın ilk Ordusunu kurmuş biri olarak, yazılan bilgilerde bir kaç eksik gördüm ve düzelteyim dedim... Smile

Alıntı :
Ordu nasıl kurulur Question

Ordu kurmak için seviye 3, 2x ayan ve bir yıldır oyunda olmalısınız.
Tek adım: Siilahlı kalabalık oluşturun ve Ordunun içinde değişim tuşuna basın.
Silahlı Kalabalık değil, Sialhlı Maiyet...

Hazırlanış evresi 1/3: Hazırlanış evresi 2/3e geçmek için ordu türünde 60 devlet puanına ihtiyaç var.
Hazırlanış evresi 2/3: Hazırlanış evresi 3/3e geçmek için 1 gün beklemek lazım.
1 gün değil 2 gün beklemek gerekli...

Hazırlanış evresi 3/3: Ordunuz için isim ve flama seçerek ordu kurulumunu tamamlayın.

Ordu türü devlet puanları kullanımı:

Ordu oluşturuluduktan sonra asker ve grup alımına açıktır.

10 puan Marching emirleri için
Marching = Yürüme Emri vermek

10 puan asker alımına açmak için (oluşumun ardından varsayılan olarak ordu asker alımına açık gelir)
Yürüme Emri verildikten sonra Toplanmayı Arzet komutuna basılırsa ordu asker alımına geçer. Komuta bastıktan 1 gün sonra bu işlem gerçeklemiş olur.

10 puan orduya grup katmak için
5 puan Logistics Officer görevlendirmek için
Logistic Officer = Lojistik Subayı ( LJS nin ordu ile ilgili yaptığı son düzenlemeler ile Lojistik Subayı atarken puan harcanmıyor. )

5 puan Paymaster görevlendirmek için
Paymaster = Hesap Memuru ( LJS nin ordu ile ilgili yaptığı son düzenlemeler ile Hesap Memuru atarken puan harcanmıyor. )

1 puan her asker alımında (günde en fazla 2 asker)
Orduya Yürüme Emri verilmiş ise günde ancak 2 asker alımı yapabilir , grup alımı yapamaz. Grup alımı yapabilmesi için Toplanmayı Arzet komutunda olması gerekli ordunun...

Lojistik Subayı : Ordunun hazinesinden sorumludur. Ordudaki malzemeleri askerlere paylaştırır ve yollar. ( Diyelim ordu 25 kişi ve orduda 24 mısır var. Bu durumda Lojistik Subayı dağıtım yapamaz. Her kişiye en az 1 adet düşmesi gerekli yollayabilmesi için. 49 mısır var ise yine 1 mısır gönderir askerlere, eğer 50 olursa 2 mısır yollayabilir. )

Hesap Memuru : Orduya maaş ödemesini yapar. ( Yanılmıyorsam, bu para hesap memurunun belirlediği fiyata göre 0.05 kuruş ile 22.00 akçe arası değişir.
)

Koyu mavi ve koyu kırmızı ile yazılan yerler düzeltmelerimdir Smile https://kralliklar.all-up.com/seviye-3-makamy-f96/ordu-yolu-calymalar-t1247.htm bu linke gerekli düzeltmeleri yapıp aktarabilirsiniz...

Orduyu kurduktan sonra delice 100'lerce Askeri Puan üretmek gereksiz. Sadece orduya asker ve grup alımı için gerekli puanlar. Orduya yürüyüş emri verilince 10 puan gider. Ama hareket ettikçe ordu yani başka kasabalara gittikçe puan harcamaz.

Şehre gir komutu da vardır ayrıca. Eğer o kasabanın belediye reisi orduyu arkadaş statüsüne eklediyse ordu kimse ile ( ases ve iktidarı savunanlarla ) çatışmadan şehre girebilir. Eğer belediye reisi orduyu arkadaş statüsüne almadıysa ordu şehre girmeye çalışırsa belediyeyi koruyan kişiler ile çatışır...

Eğer aklınıza takılan başka sorular var ise ve eğer bende biliyorsam cevaplamaya çalışırım.

Herkese iyi oyunlar...
fmc

fmc

MesajKonu: Geri: Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Icon_minipostedPerş. Tem. 17, 2008 11:19 am

great bu çok iyi oldu hemen düzenliyorum.
Yetisbey

MesajKonu: Geri: Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Icon_minipostedPerş. Tem. 17, 2008 1:20 pm

Bilgiler için teşekkürler...
Impulse_emre

Impulse_emre

MesajKonu: Geri: Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Icon_minipostedPerş. Tem. 17, 2008 3:26 pm

officer: n. subay, memur, polis memuru

Askeri yol olduğuna göre, subay kelimesini kullanmak daha mantıklı bence Wink

fmc

fmc

MesajKonu: Geri: Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Icon_minipostedPerş. Tem. 17, 2008 3:28 pm

subay kullandık zaten Smile
Impulse_emre

Impulse_emre

MesajKonu: Geri: Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri Icon_minipostedPerş. Tem. 17, 2008 3:30 pm

Tamam o zaman Very Happy

Seviye 3 Çalışmaları ve Gereklilikleri

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 2 sayfası Sayfaya git : 1, 2  Sonraki