Rönesans Krallıkları Alternatif Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rönesans Krallıkları Alternatif Forumu

RK KRALLIKLAR Rönesans Krallıkları Oyununun Sevenleri Tarafından Yapılan Alternatif Bir Forumdur.

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  Yeni İletilerYeni İletiler  RK Dünya HaritasıRK Dünya Haritası  

Admin Bey Bir Müdahale Rica Etsem!!!

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
Sahmeran

Sahmeran

Admin Bey Bir Müdahale Rica Etsem!!! Vide
MesajKonu: Admin Bey Bir Müdahale Rica Etsem!!! Admin Bey Bir Müdahale Rica Etsem!!! Icon_minipostedPerş. Ağus. 21, 2008 6:07 pm

Benim bizzat Gazetemde köşe yazılarımda bangır bangır bağırıp söylediğim bir mühim konu hep göz arda ediliyor, önemsenmiyor.

Konu Ne mi?

Ahi Teşkilatları

Daha doğrusu Ahi Teşkilatı olmayan teşkilatlar.

Arkadaşlar bazı kurulan Ahi Teşkilatların Ahilikle hiçbir alakası yok. Benim itirazım buna. Ahiliği farkında olmadan yozlaştırıyoruz.

Ahilik; Ahi Evren zamanında Nevşehirde bulunmuş birşey. Amacı aynı MESLEĞE sahip olan, Aynı sanatkarlığı yapan kişilerin toplanıpta yardımlaştıkları, sohbet ettikleri yere denir.

Bugün forumda o kadar çok gereksiz ahi teşkilat varki artık onlara bakmaya utanıyorum.

Ve kimse darılması ben Bunları buraya artık yazıcam;

-Evlilikler Loncası
-Osmanlı İstatistik ve Araştırma Kurumu
-Osmanlı Kadınları Dayanışma Loncası
-Osmanlı Erkekleri Dayanışma Loncası
-Mevlevi Cemaati
-Osmanlı IMC Loncası
-Multi Avcıları Loncası
-Ahlak ve Maneviyat Loncası

Biliyorum bunları buraya yazarak Toplumun çok geniş bir kesimini karşıma alıyorum ama sözlerimin arkasındayım.

Evet tekrarlıyorum bu loncalar gereksizdir. Asla anlam ve mantık olarak Ahi olamazlar.

Benim adminlerden bir isteğim var. Bu tür loncaların(ahilerin) ardı arkası kesilmez. Ahi tanımına uymayan loncaları başka bir bölümü almamız mümkünmü?

Mesela; Vakıflar, Cemiyetler Diye birşey olsun adı.

Bu konu belki küçük bir ayrıntı ama benim canımı sıkıyor. Bilinmesi gereken birşeyi ezip geçiyoruz. Bazı şeyleri hiç dikkate almıyoruz.

İster istemez birilerinin kalbini kırdıysam affola...

(Bu arada Ahi ile Lonca aynı şey. Ahi Selçuklularda Kullanılmış bir kelime lonca ise Osmanlıda)

@li

MesajKonu: Geri: Admin Bey Bir Müdahale Rica Etsem!!! Admin Bey Bir Müdahale Rica Etsem!!! Icon_minipostedPerş. Ağus. 21, 2008 6:10 pm

+1
yolcu
KFCADMİN
KFCADMİN
yolcu

MesajKonu: Geri: Admin Bey Bir Müdahale Rica Etsem!!! Admin Bey Bir Müdahale Rica Etsem!!! Icon_minipostedPerş. Ağus. 21, 2008 6:20 pm

Sayın şahmeran zaten belli bi günden sonra uyarı veriyoruz loncalara uyarı verdikten sonra mesaj yazılmazsa gerekli lonca kapatılıyor.Bunu öneri yerine yazarsanız sevinirim.Taşınsın derseniz öneri bölümüne taşıyabilirim.
Sahmeran

Sahmeran

MesajKonu: Geri: Admin Bey Bir Müdahale Rica Etsem!!! Admin Bey Bir Müdahale Rica Etsem!!! Icon_minipostedPerş. Ağus. 21, 2008 6:23 pm

Sayın Yolcu;

Gösterdiğiniz hassasiyetten dolayı size teşekkür ediyorum lakin benim burda üstünde durduğum konu açılan loncaları aktifliği değil açılan loncaların mantık olarak ahiliğe uyup uymaması. Bu yönde sizden bir müdahale bekliyordum.

Konu öneri bölümü taşıyabilirsiniz ancak hiç olmassa bu konu bi 24 saat burda kalsın. vatandaşlarımız bu konudan haberdar olsunlar.

Ama yine son söz sizde...
yolcu
KFCADMİN
KFCADMİN
yolcu

MesajKonu: Geri: Admin Bey Bir Müdahale Rica Etsem!!! Admin Bey Bir Müdahale Rica Etsem!!! Icon_minipostedPerş. Ağus. 21, 2008 6:26 pm

Saat 24 e kadar müddet verelim.Şimdilik bunu bir öneri olarak görüyorum.Gelen cevaplara göre bir değerlendirme yapacağız.
kaansabri

kaansabri

MesajKonu: Geri: Admin Bey Bir Müdahale Rica Etsem!!! Admin Bey Bir Müdahale Rica Etsem!!! Icon_minipostedPerş. Ağus. 21, 2008 6:29 pm

Bence teşkilatlar kalsın ahi teşkilat olmayabilir.sadece teşkilatta olabilir.rönesans zamanında kurumlaşmaya çalışmıştık.
Misraaa

Misraaa

MesajKonu: Geri: Admin Bey Bir Müdahale Rica Etsem!!! Admin Bey Bir Müdahale Rica Etsem!!! Icon_minipostedPerş. Ağus. 21, 2008 6:33 pm

Ben Bildim Bileli Ahi Teşkilatları Adı Altında Bu Gruplar Hep Vardı..
Bence Farklı İsim Altına Taşınsada Konu İçerikleri Gene Aynı Şeyi İfa Edeceği İçin Taşınmasında Yarar Var..

Yalnız Konuya Neden Bu Kadar Kafanı Takıorsun Be Şahmeran Wink Sonuçta Farklı Başlık Altında Olsa Ne Olmasa Ne Smile Genede Güzel Fikir Hayırlı Olsun Smile
Morpheus
Süper Moderatör
Süper Moderatör
Morpheus

MesajKonu: Geri: Admin Bey Bir Müdahale Rica Etsem!!! Admin Bey Bir Müdahale Rica Etsem!!! Icon_minipostedPerş. Ağus. 21, 2008 6:53 pm

Başlık buraya taşınmıştır.

Forum yöneticilerine yapacağınız öneriler için lütfen forumumuzun bu kısmını kullanınız.
sanduk

sanduk

MesajKonu: Geri: Admin Bey Bir Müdahale Rica Etsem!!! Admin Bey Bir Müdahale Rica Etsem!!! Icon_minipostedPerş. Ağus. 21, 2008 7:53 pm

Ayıp ettin Şahmeran, o zaman biz de Cemiyet oluruz Wink
omer1994

omer1994

MesajKonu: Geri: Admin Bey Bir Müdahale Rica Etsem!!! Admin Bey Bir Müdahale Rica Etsem!!! Icon_minipostedPerş. Ağus. 21, 2008 8:02 pm

Ahi teşkilatlarına(Tarla loncaları vb.) ayrı bölümde erkekler dayanışma vb. başka bölümde olmalı unanim
kaansabri

kaansabri

MesajKonu: Geri: Admin Bey Bir Müdahale Rica Etsem!!! Admin Bey Bir Müdahale Rica Etsem!!! Icon_minipostedPerş. Ağus. 21, 2008 8:24 pm

Şöyle Bir Fikrim Var.

1.Osmanlı Matbaası(Gazetelerimiz Burada)

2.Meslek Odaları(Meslek Loncaları)

3.Osmanlı Odaları(İstatistik Loncası Felan Buraya)
omer1994

omer1994

MesajKonu: Geri: Admin Bey Bir Müdahale Rica Etsem!!! Admin Bey Bir Müdahale Rica Etsem!!! Icon_minipostedPerş. Ağus. 21, 2008 8:43 pm

kaansabri demiş ki:
Şöyle Bir Fikrim Var.

1.Osmanlı Matbaası(Gazetelerimiz Burada)

2.Meslek Odaları(Meslek Loncaları)

3.Osmanlı Odaları(İstatistik Loncası Felan Buraya)
Şöyle deiştirebiliriz.

1- Osmanlı Basın Sarayı

2- Ahi Teşkilatları(Meslek loncaları buraya)

3-Dernek,Cemiyet odası.
Sahmeran

Sahmeran

MesajKonu: Geri: Admin Bey Bir Müdahale Rica Etsem!!! Admin Bey Bir Müdahale Rica Etsem!!! Icon_minipostedCuma Ağus. 22, 2008 5:06 pm

evet son öneri daha mantıklı.
trtugrul

trtugrul

MesajKonu: Geri: Admin Bey Bir Müdahale Rica Etsem!!! Admin Bey Bir Müdahale Rica Etsem!!! Icon_minipostedCuma Ağus. 22, 2008 6:20 pm

Sahmeran demiş ki:
evet son öneri daha mantıklı.
unanim unanim
yolcu
KFCADMİN
KFCADMİN
yolcu

MesajKonu: Geri: Admin Bey Bir Müdahale Rica Etsem!!! Admin Bey Bir Müdahale Rica Etsem!!! Icon_minipostedÇarş. Eyl. 03, 2008 4:02 am

Öneriniz kabul edilip gerekli düzenlemeler yapılmıştır.

Admin Bey Bir Müdahale Rica Etsem!!!

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası