Rönesans Krallıkları Alternatif Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rönesans Krallıkları Alternatif Forumu

RK KRALLIKLAR Rönesans Krallıkları Oyununun Sevenleri Tarafından Yapılan Alternatif Bir Forumdur.

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  Yeni İletilerYeni İletiler  RK Dünya HaritasıRK Dünya Haritası  

Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
Valandil

Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Vide
MesajKonu: Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Icon_minipostedC.tesi Mart 07, 2009 2:21 am

Sevgili Dostlarım...

Bildiğiniz gibi 2 yıldan fazladır bu oyundayım ve bunun 1.5 seneye yakını Osmanlıda ve siyasetle boğuşarak geçti...

Siyasette herşey yaşanır, çamur atanlar iftira atanlar vs vs vs...

Çok şükür ki, seçime 6 gün kala girdiğim ilk divan seçimi hariç bugüne kadar girdiğim bütün Divan Ve Belediye Seçimlerini kazandım...

12 Belediye ve 5 Divan seçimini arka arkaya kazandım yanlış saymadıysam...

...

Bu seçimler boyunca başımıza gelmeyen kalmadı biliyorsunuz...

Hiç bir şekilde hiç bir seçimi kaybetmediğim için, aylarca forumdan banlanmaların yanısıra bide solonun bizzat iftiralarıyla iki kez gözetime alındım ve 2 ay hapislerde kaldım...

Seçimleri kazandığım hâle, muhalefetin birleşmesi sonucu beylerbeyliğini alamadığımız dönemlerde oldu...

Ama hiç bir zaman yılmadım, dostlarımın desteğiyle hep çalışmaya devam ettim...

...

Beni az çok herkes tanır, ben dostlarımdan güç alırım...

İnsanlara hep hakettiklerinden fazla değer veririm ama sadece hakettiğim gibi bana davranmalarını isterim...

Lâkin yaklaşık 15 dk önce bu oyunun bnm için bittiğini anladım...

Oyuna girdiği günden itibaren, her türlü yardımı yaptığım...

Bütün herşeyi öğrettiğim, önce akıl hocam yapıp sonra reislikte halefim ilan ettiğim, divana girmesi için her zaman önünü açtığım...

OHRF'de ben yoksam o vardır dediğim , yani sağ kolum dediğim, can dostum dediğim insan ;

Yani RİDİBUDA ;

Bana sırt çevirerek bey seçiminde partimizin adayına oy vermeyeceğini, alenen misranın beylerbeyi olmasını istediğini msnde bana söylemiştir...

Bugüne kadar çok dostum dediğimden kazık yedim şu siyaset arenasında...

Ama hiç bir zaman direk bnm adamım dediklerim tarafından ihanete uğramamıştım, yani kendi içimizde sızma yaşanmamıştı...

Kısacası oyun içinde bnm oğlum olan kişi beni sırtımdan hançerlemiştir...

Bir çocuğunun ihaneti bir babayı her zaman sarsmıştır, bende sarsıldım açıkcası...

...

Bu durumda...

Dostlarından güç alarak her türlü pisliğin üstüne giden, yapılan bütün engellemelere rağmen bugüne kadar bir kez bile ayağı sendelemeyen ben, ilk kez yaralanmışımdır ve yere düşmüşümdür...

Ridibudaya msnde ne tek bir kötü söz söyledim, nede kızdım...

Sadece üzüldüğümü belirttim ve konuşmayı bitirdim...

...

Yani arkadaşlar...

Can dostlarım dediğim bir kaç kişiden, bir tanesi olan ridibudanın bu yaptığını ben şahsım olarak kaldıramıyorum...

Eğer ben can dostuma bile güvenemiyorsam bu oyunda, o zaman burada bnm yerim yok demektir...

...

Yarın herhangi bir koloni varmı diye bakacağım ve Osmanlıyı terkedeceğim...

Ve karakteri inzivaya alacağım...

...

Bundan sonra ben yokum...

Yolunuz açık olsun...

Hepinize bugüne kadarki dostluklarınız için teşekkür ederim...

En son Valandil tarafından C.tesi Mart 07, 2009 2:32 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
kartal13

kartal13

MesajKonu: Geri: Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Icon_minipostedC.tesi Mart 07, 2009 2:28 am

senin ayrılman çok kötü kararını gözden geçirmeni isterim ama şunu unutma sen gitsende bu şanlı baş kaldırış devam edecektir kimsenin hiçbişeyden şüphesi olmasın ne zamanki adam kayırma hırsızlık şahsi egolar yüzünden ülkeyi batıma felsefesi bitti o zaman bu savaş biter
levozz

levozz

MesajKonu: Geri: Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Icon_minipostedC.tesi Mart 07, 2009 2:32 am

kartala bende katılmaktayım .birileri gider birileri gelir ama yapılan şeyler unutulmaz .emegin için teşşekkürler come .tekrar kararını gözden geçirmen dilegiyle .
badsector

badsector

MesajKonu: Geri: Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Icon_minipostedC.tesi Mart 07, 2009 2:36 am

ridiyi az çok mantıklı biri olarak tanıyordum,
yazık olur bu şekil bir gelişme.
biz kimleri olacak riskler konusunda ikna etmeye çabalıyoruz, ilk kimin oyunu kaybediyoruz, yazık gerçekten yazık..
öfkeyle kalkan zararla oturur evet doğru ama zarar gören tüm oyuncular olursa mebali de çook ağır olur ridibuda. umarım göğüsleyecek kadar güçlüsündür sonrasını..
Valandil

MesajKonu: Geri: Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Icon_minipostedC.tesi Mart 07, 2009 2:47 am

Valla arkadaşlar...

Bu oyunda çok şey yaşadım, ama hiç biri beni reel hayatımda etkilemedi bugüne kadar...

Ta ki ridinin bu olayına kadar, gerçekten şu an moralim bozuk ve üzgünüm...

En acısı ise ne biliyormusunuz ;

Eğer beni satarsa oyunu bırakacağımı ridiye söyledim, kararını bir kez daha gözden geçirmesini istedim...

Oda Allah'a emanet olmamı diledi...

...

Ben her zaman sözümde dururum bilirsiniz...

Desteğiniz için teşekkürler...

Bende böyle olmasını istemezdim, ama dostuma güvenemiyosam orda olmamım bir anlamı yoktur...
alpi_03

alpi_03

MesajKonu: Geri: Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Icon_minipostedC.tesi Mart 07, 2009 2:59 am

Bu oyunda oyunu bırakacağını duyduğumda üzüldüğüm ender kişilerden birisisin,,

Bunlara inat devam etmelisin oyuna,,

ama genede kararına saygılı olmak gerek..
ozank

ozank

MesajKonu: Geri: Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Icon_minipostedC.tesi Mart 07, 2009 3:03 am

Nereye hocam yaw.1.5 yıl önce 5 kişiyle başladığımız parti şimdi aldı başını yürüyor.

Onca emek boşa gidicek.Sen gittikten sonra herkez bildiğini okuyacak ve OHRF dağılacak.Ki senin karakterinden bile daha çok emek harcadığın yerdi OHRF..

Neyse yolun açık olsun Sad

Üzerimdeki çok emeğin var.Sende hakkını helal et..

Allaha Emanet Ol.. Sad
skywalker22
Moderatör
Moderatör
skywalker22

MesajKonu: Geri: Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Icon_minipostedC.tesi Mart 07, 2009 4:02 am

bırakmak için çok çok haklı gerekçelerin var..reel hayatta başarılar come, özlüycez seni..
dj.emmre

dj.emmre

MesajKonu: Geri: Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Icon_minipostedC.tesi Mart 07, 2009 9:44 am

Hop Hocam Nereye gidiyon...

Ben seni daima sevdim Come,

Bizde zamanında oyundan cok soğuduk...

Senin sayende biraz daha mutlu geciriyoruz bu oyunu...

Bu forumu kim açtı???

Burda bir Aile bi birlik olmamızı kim sağladı abi???

Eğer bir kişi boyle diye yapıyorsan...Bırak abi kendi kaybetsin...Seni burda seven 100'lerce kişi var...Sevmesek burda işimiz ne????

Yemin ediyorum oyunun forumuna gunde 1 kere buraya girdiğim her saat bakıyorum...

Tmm sanada hak veriyorum En yakının tarafından bunların basına gelmesi kotu bişey... Ama abi yapma bea bizi bırakma...

OHRF sadece bir siyasi parti deildiki abi bizim için,,,

Orası bence ilk ailemdi...

Orda sen bize ben liderim bu olcak su olacak hiç bir zaman demedin orada bi abi gibiydin....

son olarak;

Sen Bırakırsan Bende Bırakırım...
kutuk

kutuk

MesajKonu: Geri: Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Icon_minipostedC.tesi Mart 07, 2009 10:29 am

Valandil demiş ki:

Yarın herhangi bir koloni varmı diye bakacağım ve Osmanlıyı terkedeceğim...

Ve karakteri inzivaya alacağım...

...

Bundan sonra ben yokum...

Yolunuz açık olsun...

Hepinize bugüne kadarki dostluklarınız için teşekkür ederim...

Oncelikle oyunu birakmadigina sevindim.Ayni benim gibi bende osmanliyi terk ettim bu siyaset yuzunden.En yakin bildiginiz insanlardan darbe yemek cok kotudur ve cok acidir.
insallah ilk acilan kolonide ayni kasabada oluruz.
show_time

show_time

MesajKonu: Geri: Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Icon_minipostedC.tesi Mart 07, 2009 10:52 am

Valla valandil oyunu bırakmanı istemem.Ama bu oyunda hiç kimse gerçek dostun veya dostumuz değil çok güvendiğin dostun sandığın adamlar arkanı döndüğün zaman düşmanınla pazarlığa oturup seni,beni satabilicek kapasitede.
_sahmeran_

_sahmeran_

MesajKonu: Geri: Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Icon_minipostedC.tesi Mart 07, 2009 11:42 am

valandil sen bırakamazsın ...

En son _sahmeran_ tarafından C.tesi Mart 07, 2009 12:55 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
mehmet.

mehmet.

MesajKonu: Geri: Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Icon_minipostedC.tesi Mart 07, 2009 11:55 am

Değerli Hocam;
Öncelikle ben bu oyunda ve bu partide sizler kadar eski değilim,hatta yeni sayılırım,
Ne yalan söyleyeyim bende beğendim yazılarını Hanımefendinin,hatta bazen destekledim,içimden tuttum da.
Sonra biraz eskiye baktım,kısa yazılar ve sevgili kocasına aşk nameleri daha uzun.
Aklıma değerli dostum BADSECTOR'ün evlilik ile sözleri geldi,gerçekmiydi bu hanımefendi,gerçekse de yazılarını omu yazıyordu,kocası mı yazıyor du,yönetimi omu yapacak kocası mı.
Diğer konuya gelince,Ribibuda'nın böyle bir karar almaya hakkı yok,o partimizin ve destekleyenlerin başkan adayı divanda,ya onuruyla kaybeder yada istifa eder.
Size gelince değerli hocam,en zor ve en yıkıcı dediğiniz bu durumda gidemezsiniz,bununla yaşayamazsınız.Bu size ve misyonunuza yakışmaz.
Önce bu konu halledilir,sonra karar verirsiniz.
Sevgi ve Saygılarımla.
kadir1131

kadir1131

MesajKonu: Geri: Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Icon_minipostedC.tesi Mart 07, 2009 11:56 am

Valandil abi, oyundur arkandan iş çevirende seni arkandan hançerleyenlerde olur. bence senin yapman gereken onlara inat dimdik ayakta kaldığını göstermek olması lazım. sakın bırakma. bizlerin bu oyunda izini takip ettiğim insanlar var. sende onlardan birisin. Bizleri kimin yolunu izlemeye bırakacaksın???

Şunu tekrar düşün. Sakın bırakma. Senin bu oyunu bırakman için uğraşanları sevindirme.

LÜTFEN : '' SAKIN BIRAKMA
''
Capanoglufetihbey

Capanoglufetihbey

MesajKonu: Geri: Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Icon_minipostedC.tesi Mart 07, 2009 12:09 pm

Reis şu an Resmen Elim Ayağım titriyor gerçekten rididen böyle bir şey beklemek bir gün bile aklımın ucundan geçmezdi taki bugüne kadar

Reis İnsan Tek Vücuttur kolunu kaybetsede tek vücuttur kolunu kaybeden bizler mücadeleden vazgeçersek Osmanlıda herkes Direnişin başı gittiyse gerisi işimize yaramaz deyip ya oyunu bırakır yada herşeye göz yumar HAK HUKUK die bir şey kalmaz Reis lütfen ama lütfen oyunu bırakma...
Emaar

Emaar

MesajKonu: Geri: Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Icon_minipostedC.tesi Mart 07, 2009 1:00 pm

gercekten bu kararina cok üzüldüm come
umarim vazgecersin
ridibudayada söyleyecek söz bulamiyorum
The Spartans

The Spartans

MesajKonu: Geri: Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Icon_minipostedC.tesi Mart 07, 2009 1:23 pm

Reelde başarılar dostum
ahmetseker

ahmetseker

MesajKonu: Geri: Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Icon_minipostedC.tesi Mart 07, 2009 1:33 pm

Ben başlığı görünce valandil sıkıldı her halde diye düşündüm ama gerekçesini duyunca hakikaten şaşırdım, ama ridibudanın da neden fikrini değiştirdiğini anlamadım.
Umarım ki kendisi de mantıklı bir şeyler söyler.

Valandil,

Osmanlı öyle bir ülke ki hakikaten aklı başında bir insan olarak hakikaten iyi dayandın ara vermeden. Mesela ben ara sıra oyundan uzaklaşıyorum hatta bu sebeplerden hesabım bile silinebiliyor. İnzivaya alma kararın daha doğru olmuş en azından tekrar dönmek istersen gelişmiş bir hesabın seni bekliyor olur. Bu oyunda bu kadar şey yaşamış birisi olarak illa ki özlersin ve geri dönersin, canınnı sıkan ne olduysa o da ilginç bir anı olarak kalır.
FranSuVa1905
Moderatör
Moderatör
FranSuVa1905

MesajKonu: Geri: Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Icon_minipostedC.tesi Mart 07, 2009 2:09 pm

Come. öncelikle oyunu bırakmadını istemem. Bendede ayny şey oldu gerek reel hayatımdan gerek oyundaki bazı kişilerden dolayı ama beni ayakta tutan dostlarım oldu ve ben yeniden oyuna dönmüştüm . Seninde aynı şeyi yapmanı isterim..Birkaç kişi için oyunu bırakmaya değmez.(Bana göre).Eğer oyunu bırakmanda kararlıysan sana hayatında başarılar dilerim yaptıkların asla unutulmayacak....
turkscihad

turkscihad

MesajKonu: Geri: Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Icon_minipostedC.tesi Mart 07, 2009 2:58 pm

Ridibudanın bey olabilmesi için divanda kendisiyle beraber 6 kişi ona oy verdi.Misram'ın destekçilerinin oyunu değiştirmesi için ridibuda'ya teklifte bulunması ve onunda bunu kabul etmesi çok ilginç aslında.Ridibuda'yı destekleyen 5 kişiye yazık diyorum ben.Valandil geçmiş olsun ne diyim valla.
islam44.

islam44.

MesajKonu: Geri: Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Icon_minipostedC.tesi Mart 07, 2009 4:09 pm

bende kartala katılıyorum
nicomedia1

nicomedia1

MesajKonu: Geri: Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Icon_minipostedC.tesi Mart 07, 2009 4:15 pm

Verdiğin emekler için teşekkürler..
Mit

Mit

MesajKonu: Geri: Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Icon_minipostedC.tesi Mart 07, 2009 5:13 pm

çaliskan, tecrübeli ve Vatan icin buyuk emekleri olan birinin ayrilmasi kotu oldu. Hersey icin tesekkur ederiz.

bende oyundan sıkılmaya baslamistim zaten. bu oyun insani eylendirmekten çok sinirlendiriyor. Very Happy
İnsivity

İnsivity

MesajKonu: Geri: Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Icon_minipostedC.tesi Mart 07, 2009 5:42 pm

Biliyorum ki bu oyun herkes için oyundan öte ciddiye alınıyor,davulsuz zurnasız düğün olmaz mutlaka birileri birilerini satıcaktır bence tam tersine devam etmelisin heleki tam osmanlı son dönemlerine gidiyorken
castle

castle

MesajKonu: Geri: Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım Icon_minipostedC.tesi Mart 07, 2009 6:13 pm

Com abım bırkakırsan bızı ohrf dagılır bılıyorsun her şeçım sensız olmıyor bırakma lutfen

Oyunu Bırakıyorum - Allah'a Emanet Olun Dostlarım

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 2 sayfası Sayfaya git : 1, 2  Sonraki