Rönesans Krallıkları Alternatif Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rönesans Krallıkları Alternatif Forumu

RK KRALLIKLAR Rönesans Krallıkları Oyununun Sevenleri Tarafından Yapılan Alternatif Bir Forumdur.

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  Yeni İletilerYeni İletiler  RK Dünya HaritasıRK Dünya Haritası  

rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

Makam mevki meraklısı yeteneksiz yöneticiler
rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR Vote_lcap71%rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR Vote_rcap
 71% [ 25 ]
Osmanlıyı kutuplaştıran aileler
rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR Vote_lcap9%rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR Vote_rcap
 9% [ 3 ]
Haydutlar
rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR Vote_lcap0%rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR Vote_rcap
 0% [ 0 ]
İsyancılar
rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR Vote_lcap17%rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR Vote_rcap
 17% [ 6 ]
İhtilalciler
rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR Vote_lcap0%rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Anarşistler
rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR Vote_lcap3%rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR Vote_rcap
 3% [ 1 ]
Toplam Oylar : 35

Anket kapatıldı

Yazar Mesaj
UmutSultan

UmutSultan

rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR Vide
MesajKonu: rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR Icon_minipostedÇarş. Ağus. 05, 2009 7:35 pm

SEBEP SİZCE NEDİR
castle

castle

MesajKonu: Geri: rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR Icon_minipostedÇarş. Ağus. 05, 2009 8:39 pm

Makam sevgılılerı koltuk sevdalıları siz batırdınız ilk edirneyı sonra neresı var ogrene bılırmıyım acaba nereyı soymak ıstıyosunuz daha sırada karesımı var sırada bursamı var sırada saruhanmı var soleyınde herkes bılsın sızı gıdı soyguncular bu ülkeyı sız batardınız
kartal13

kartal13

MesajKonu: Geri: rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR Icon_minipostedÇarş. Ağus. 05, 2009 9:02 pm

castle demiş ki:
Makam sevgılılerı koltuk sevdalıları siz batırdınız ilk edirneyı sonra neresı var ogrene bılırmıyım acaba nereyı soymak ıstıyosunuz daha sırada karesımı var sırada bursamı var sırada saruhanmı var soleyınde herkes bılsın sızı gıdı soyguncular bu ülkeyı sız batardınız

aynen katılıyorum
EmirBerkKorkmaz

EmirBerkKorkmaz

MesajKonu: Geri: rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR Icon_minipostedÇarş. Ağus. 05, 2009 11:44 pm

Makam meraklısı yöneticiler ve senin gibi multiciler.
Merak ediyorum niye multiyi eklemediniz diye?
UmutSultan

UmutSultan

MesajKonu: Geri: rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR Icon_minipostedPerş. Ağus. 06, 2009 12:41 am

osmanlıyı batıran multi değildir multilerin isyan yapmasıdır isyan seçeneğini seçebilirsin
castle

castle

MesajKonu: Geri: rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR Icon_minipostedPerş. Ağus. 06, 2009 8:32 pm

Arkadaslar multıler bır yana koltuk sevdası bır yana gozunuzu sevım koltuk sevdalıları zamanında bulgarlar gelıp dıvanı ele geçırıp kasayı - indirlmesıe şaşmamak lazım sımdı sız ce multımı daha çok zarar verdı koltuk sevdalılarımı

Zaten bunlardan adam olmaz

Adam olsa kurban kesıcem

Senin gibi multıcıler(Umutsultan) nedır beş para etmezler

Ama o koltuk sevdalıları ömür boyu hapis yemelıydıler

Ama ayni partıden olanlar acıdılar veya taraf tuttular

Kasadan para çaldılar sonra bulgarlar yaptı dedıler

Oglum hem bulgarlar soydu ama sız bulgarlardan daha çok soydunuz

Yalancılar koltuk sevdalıları bes para etmezler
c.kaan1020

c.kaan1020

MesajKonu: Geri: rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR Icon_minipostedPerş. Ağus. 06, 2009 10:03 pm

Bence savaş meraklısı paşalar.Hem bulgar hem türk tarafındaki.Ben bu oyunu bir buçuk yıldır oynuyorum.kendimi bildim bileli savaş var.Ama sınırlar hiç değişmedi.Yeni eklenen kasabalar oldu vs.Bi ara harmanlıyı kaybettik sonra geri aldık.Şöyle iki tarafında kabul edeceği şartsız ve süreli bi barış yapsak.Güvenlik amac ıyla orduların bazılarınıda harmanlı keşan ve edirneye koysak olmazmıydı.ne şimdi zırt pırt savaş.Kimse kazanmıyorki bu savaşlarda.He biri gelip derseki bu sefer bulgaristanı aldık.Tamam helal olsun derim hatta gider yerleşirim.Ama yok bi değişiklik yok.
Mit

Mit

MesajKonu: Geri: rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR Icon_minipostedPtsi Ağus. 10, 2009 2:44 am

Sahsi hirs. Makam sevdalilari.
Sefalet

Sefalet

MesajKonu: Geri: rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR Icon_minipostedC.tesi Ağus. 15, 2009 11:52 pm

Makam mevki meraklısı yeteneksiz yöneticiler zaten rkdaki yöneticilerin hepsi öyle
kayahan

kayahan

MesajKonu: Geri: rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR Icon_minipostedPaz Ağus. 16, 2009 1:08 am

umutsultan sen osmanlının durumunu açıklayan en önemli sebepsin bu konuyu senin açman saçma anekete kendinide ekle %100 oy alırsın birde profiline atatürkü koymuşsun atatürkün resmini senin gibi biri kullanmasın atatürküde kirletme yöneticilerden rica ediyorum nolur bu umutsultanı silin boş beleş bir adam o.
c.kaan1020

c.kaan1020

MesajKonu: Geri: rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR Icon_minipostedPaz Ağus. 16, 2009 3:22 pm

umut silindi sanırım.
emirhan

emirhan

MesajKonu: Geri: rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR Icon_minipostedCuma Eyl. 04, 2009 9:40 pm

Beyler oyunda toprak olarak en büyük devletlerden biriyiz ama kötü yönetim nedeniyle batmış durumdayız saruhan sancağında her dakka kasabalar el değiştiriyor üstüne birde bulgarlar ile savaş iyice işimiz bitmiş durumda bence yönetim olarak ilk aşamada kısa vadede bir kalkınma planı yapılmalı diye düşünüyorum.Savaştan sonra ise uzun vadeli bir plan ile 1-2 seneye en azından fransızlar kadar güçlü oluruz şeklinde düşünmekteyim ben.Savaş konusunaı gelince bütün askeri teşkilatlar toplanıp.Bir birlik olmalı kısa süreliğine savaş bitene kadar tek çatı altında toplanıp.Gruplar oluşturulmalı ve bulgarların kasabalarına yürünmeli.Bu sayede hem topraklarımız büyüyecek hemde savaşı fazla uzun sürmeden kazanacağız.
kayahan

kayahan

MesajKonu: Geri: rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR Icon_minipostedSalı Eyl. 08, 2009 4:56 pm

c.kaan1020 demiş ki:
Bence savaş meraklısı paşalar.Hem bulgar hem türk tarafındaki.Ben bu oyunu bir buçuk yıldır oynuyorum.kendimi bildim bileli savaş var.Ama sınırlar hiç değişmedi.Yeni eklenen kasabalar oldu vs.Bi ara harmanlıyı kaybettik sonra geri aldık.Şöyle iki tarafında kabul edeceği şartsız ve süreli bi barış yapsak.Güvenlik amac ıyla orduların bazılarınıda harmanlı keşan ve edirneye koysak olmazmıydı.ne şimdi zırt pırt savaş.Kimse kazanmıyorki bu savaşlarda.He biri gelip derseki bu sefer bulgaristanı aldık.Tamam helal olsun derim hatta gider yerleşirim.Ama yok bi değişiklik yok.

zaten sıkıntıdn kuruluyo o ordular sen harmanlıda hiç savaşmayacağını bile bile beklermisin orduda oyuna eğlence katmak için savaşıyolar zaten savaşıda başlatan bulgarlar yanlış bilmiyosam oyunda bulgaristan osmanlının özerk bölgesi gibi görünüyo o yüzden onlar savaşıyo ama ben savunmada kalıyolar biz saldırıyoz.
tiger1617

tiger1617

MesajKonu: Geri: rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR rk OSMANLI DEVLETİNİ BATIRAN SEBEP SİZCE NEDİR Icon_minipostedSalı Eyl. 08, 2009 6:24 pm

Makam mevki meraklısı yeteneksiz yöneticiler, işi ehline bırakmak lazım..

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası