Rönesans Krallıkları Alternatif Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rönesans Krallıkları Alternatif Forumu

RK KRALLIKLAR Rönesans Krallıkları Oyununun Sevenleri Tarafından Yapılan Alternatif Bir Forumdur.

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  Yeni İletilerYeni İletiler  RK Dünya HaritasıRK Dünya Haritası  

S*çmak ya da S*çmamak

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
c.kaan1020

c.kaan1020

S*çmak ya da S*çmamak Vide
MesajKonu: S*çmak ya da S*çmamak S*çmak ya da S*çmamak Icon_minipostedPaz Eyl. 13, 2009 11:59 pm

Başlığı görünce komik bişey yazacağımı sandıysanız yanılıyorsunuz.Bu yazımda - bence - çok önemli olan bi konuyu ele aldım.

Bizim dilimizde bazı şeyleri kapayabilme örtme çabası var.Bu belli.Dilimizin güzide bir kelimesi olan "S*çmak" yerine abuk sabuk şeyler söyleniyor.Tamam, s*çmak eylemi uluorta yapılan birşey olmadığından onu sansürleme çabasını olağan buluyorum ama bunu yerine "Tuvaletini yapmak" sözünün kullanılmasına karşıyım.Hem tuvalet Türkçe bi kelime mi?Dilimizdeki birçok kelime gibi tuvalette Türkçe kökenli değil.Fransızca bir kelime.Hem tuvalet nasıl yapılır ki.Benim bildiğim tuvalet bi mekan.Sen inşaat ustası mısın tuvalet yapıyorsun?Sormazlar mı adama?Hem de s*ç- kelimesi yanlış ve edepsiz olsaydı bi hayvana sıçan adı verilir miydi?

Şimdi diyeceksiniz "İşin gücün yok mu bunla uğraşıyosun birader?" diye.Ama bu sadece bir örnek.Dilimizde karşılığı varken yabancı kelimeleri hoş görünsüz diye kullanıyoruz.Ki bizim dilimiz bin yılların zenginliğine sahip bir dil.İster umursayın okuyun, ister okumayın.Sallayın gitsin.Size kalmış.

En son c.kaan1020 tarafından Ptsi Eyl. 14, 2009 1:39 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Sefalet

Sefalet

MesajKonu: Geri: S*çmak ya da S*çmamak S*çmak ya da S*çmamak Icon_minipostedPtsi Eyl. 14, 2009 1:30 am

sıçan çok sıçan bir canlı olduğu için adı sıçan olmuş Very Happy
c.kaan1020

c.kaan1020

MesajKonu: Geri: S*çmak ya da S*çmamak S*çmak ya da S*çmamak Icon_minipostedPtsi Eyl. 14, 2009 1:37 am

Felsefeye bak Very Happy .Tebrikler Very Happy
devrim

MesajKonu: Geri: S*çmak ya da S*çmamak S*çmak ya da S*çmamak Icon_minipostedPtsi Eyl. 14, 2009 11:58 am

Ben Bir De Tuvalete Gidipte, Gittiği Yeri Söylemeyip, Utananları Gıcık Oluyorum...

Sanki Hiçkimse Onun S*çtığını Bilmiyor Very Happy

Arkadaşlar birz mide bulandırıcı konu oldu Very Happy Kilit plsss Very Happy
FranSuVa1905
Moderatör
Moderatör
FranSuVa1905

MesajKonu: Geri: S*çmak ya da S*çmamak S*çmak ya da S*çmamak Icon_minipostedPtsi Eyl. 14, 2009 12:55 pm

Bence mide bulandırıcı değil Doğanın Kanunu yani herkes yapıyor S*çmak ya da S*çmamak Lol
EmirBerkKorkmaz

EmirBerkKorkmaz

MesajKonu: Geri: S*çmak ya da S*çmamak S*çmak ya da S*çmamak Icon_minipostedPtsi Eyl. 14, 2009 1:18 pm

Katılıyorum.
Midesi bulanan zaten bunu yapmayandır.
Aranızda böyle biri olacağını da zannetmiyorum.
S*çmak ya da S*çmamak Icon_smile
islam44.

islam44.

MesajKonu: Geri: S*çmak ya da S*çmamak S*çmak ya da S*çmamak Icon_minipostedPtsi Eyl. 14, 2009 2:52 pm

EmirBerkKorkmaz demiş ki:
Katılıyorum.
Midesi bulanan zaten bunu yapmayandır.
Aranızda böyle biri olacağını da zannetmiyorum.
S*çmak ya da S*çmamak Icon_smile
S*çmak ya da S*çmamak Lol YAPMAYAN VARMI ? ANKET ACALIM Very Happy
canpolat42

canpolat42

MesajKonu: Geri: S*çmak ya da S*çmamak S*çmak ya da S*çmamak Icon_minipostedPtsi Eyl. 14, 2009 5:20 pm

S*çmak ya da S*çmamak işte bütün mesele bu Very Happy
acankaraogul

acankaraogul

MesajKonu: Geri: S*çmak ya da S*çmamak S*çmak ya da S*çmamak Icon_minipostedPtsi Eyl. 14, 2009 5:33 pm

hakkatten yok pisliğimi yaptım yok tuvalletimi yaptım yok büyük abdest yok bilmem ne

S*çmak ya da S*çmamak

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası