Rönesans Krallıkları Alternatif Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rönesans Krallıkları Alternatif Forumu

RK KRALLIKLAR Rönesans Krallıkları Oyununun Sevenleri Tarafından Yapılan Alternatif Bir Forumdur.

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  Yeni İletilerYeni İletiler  RK Dünya HaritasıRK Dünya Haritası  

Sofya Esirleri

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
EmirBerkKorkmaz

EmirBerkKorkmaz

Sofya Esirleri Vide
MesajKonu: Sofya Esirleri Sofya Esirleri Icon_minipostedCuma Eyl. 18, 2009 2:46 pm

Tekbirlerle gittiğimiz, çok kanlı çarpışmalara sahne olan Sofya Savaşı'nda 4 ordumuz parçalanmıştı. Kimimiz şehit, kimimiz gazi olmuştu. Ama korkmamıştık. Korkmuyorduk, korkmayacaktık. Burada anlatılacak onlarca kişinin hayatı var. Bense sadece kendi hikayemi anlatacağım.

Samakov'u çarpışmadan gecenin karanlığında geçip Sofya'ya varmıştık. Sofya'da birkaç gün çarpıştıktan sonra savaş durulmuştu. Orada bekliyorduk yaralarımızın iyileşmesini. Hiçbir Bulgarla kavga etmiyor, kendi açtığımız meyhanelerde sohbet ediyorduk... Fakat, bir gün öylesine Eyalet Kalelerinin yanından geçerken bir pano dikkatimi çekti. Burada davalar yazılıydı. Göz gezdirdiğimde onlarca TÜRK YİĞİDİ'nin isminin olduğunu görmüştüm. Kendiminkini de farketmiştim. Önemsiz olduğunu düşünüp oradan ayrıldım. Ama ertesi gün kaldığım handan beni apar topar çıkarıp yargılamaya götürdüler. İlk olarak Savunma yapmadım. Daha sonra savunmamı çok sert bir dille belirttim. Beni teröristlikle suçlayıp 7 günlük hapse mahkum ettiler. Bunun dışındaki para cezasını saymıyorum bile... İşte ben de bu olayı anlatacağım sizlere...

Mahkemeden çıktığımda ellerimi sert bir halatla sıkıca bağlamışlardı. Kılıcıma da el koymuşlardı. Yanımda iki tane er beni koğuşuma tıkmak için götürüyorlardı. Etrafıma bakındım. Tek gördüğüm şey taştan örülmüş duvar ve camdan gözlerime vuran ışıktı. Daha sonra ellerimi çözmüşlerdi. Kapıdaki gardiyanla sanırım Bulgarca konuşuyorlardı. Daha sonra elimi çözdüler ve kapıyı açtılar. O anda sırtıma bir tekme yedim ve kendimi koğuşun içerisinde buldum. Burada sadece ben yoktum. Tanıdığım onlarca abim, ablam, kardeşim bulunuyordu. Birden içime bir ürperti girdi. Selam verdim ve uykusuz kaldığımı, biraz uyuyacağımı bildirdim. Ranzanın üstünde kalıyormuşum. Hemen çıkıp yattım. Sanırım yarım saat uyuduktan sonra bir yumrukla uyandım. Daha sonra Türkçe küfürler savuran iki edit gardiyanın olduğunu anlamıştım. Kendime gelmeden gardiyanlardan biri beni yere itti ve düştüm. Sırtımı çok sert vurmuştum. O iki gardiyan ise kahkahalarla bana gülüyorlardı. Daha sonra beni yakamdan tuttukları gibi kaldırdılar ve koğuştan çıkarıp dövmeye başladılar. Yumruklar, tekmeler ard arda geliyordu. İşin bana koyan tarafı da ellerim bağlıydı. Bu sırada bu editlerden biri "Bulgaristan'ı tanıyoruz" dememi istedi. Ben de ona "Yaşasın Fatih!" deyince bana bir yumruk vurdu. Sandalye devrildi. Sanırım o sırada dişim kanamıştı. Ben de ona karşılık olarak kanlı balgamlı bir tükürük yolladım. Bu hadiseden sonra beni çok fena dövdüler. Bayılmışım, ayıldığımda koğuştaydım. Yanımdakilere baktım. Hiçbirinin benden aşağı kalır hali yoktu. Hepsinin en azından bir gözleri şişti. İlk günümü böyle geçiyordu işte. O sırada yemek vakti gelmişti. Öncelikle Allah'a dua ettik ve yemeğe başladık. Ama yemeği yememiz mümkün değildi. İçine kattıkları şeyler yenecek türden şeyler değildi. İçinde küflü ekmekler yüzüyordu. Bunu yerdik o kadar kötü değildi ama o sıvı neydi? Kokusu çok kötüydü. İlk gün herkes aç kalmıştı. Biz de açlığı unutmak için sohbete dalmıştık. O sırada baktık ki güneş yeniden doğmak üzere. Bu sırada kapıdan gelen bir gümlemeyle irkildik. Sanırım yine geliyorlardı işkence için...

Arkadaşlar bu rp'yi sadece eğlence amaçlı yazdım. Bulgarlara hakaret etmek amacıyla değil. Beğenilirse devamı da gelecektir bilginize...
merve44_10

merve44_10

Sofya Esirleri Vide
MesajKonu: Geri: Sofya Esirleri Sofya Esirleri Icon_minipostedCuma Eyl. 18, 2009 2:51 pm

Ellerine,emeğine sağlık...
mehmet95

mehmet95

Sofya Esirleri Vide
MesajKonu: Geri: Sofya Esirleri Sofya Esirleri Icon_minipostedCuma Eyl. 18, 2009 2:54 pm

güzel bir hikaye devamı gelsın Sofya Esirleri Dbohf
_Adiyos_

_Adiyos_

Sofya Esirleri Vide
MesajKonu: Geri: Sofya Esirleri Sofya Esirleri Icon_minipostedCuma Eyl. 18, 2009 2:55 pm

Ellerine,emeğine sağlık =)
EmirBerkKorkmaz

EmirBerkKorkmaz

Sofya Esirleri Vide
MesajKonu: Geri: Sofya Esirleri Sofya Esirleri Icon_minipostedCuma Eyl. 18, 2009 4:25 pm

Teşekkürler.
canpolat42

canpolat42

Sofya Esirleri Vide
MesajKonu: Geri: Sofya Esirleri Sofya Esirleri Icon_minipostedCuma Eyl. 18, 2009 4:32 pm

oldukça güzel kardeş devamını bekliyoruz
EmirBerkKorkmaz

EmirBerkKorkmaz

Sofya Esirleri Vide
MesajKonu: Geri: Sofya Esirleri Sofya Esirleri Icon_minipostedCuma Eyl. 18, 2009 5:02 pm

Teşekkürler.
dodi1111

Sofya Esirleri Vide
MesajKonu: Geri: Sofya Esirleri Sofya Esirleri Icon_minipostedCuma Eyl. 18, 2009 5:07 pm

güzel olmuş devamını isteriz Sofya Esirleri Icon_smile
kadir1131

kadir1131

Sofya Esirleri Vide
MesajKonu: Geri: Sofya Esirleri Sofya Esirleri Icon_minipostedCuma Eyl. 18, 2009 6:01 pm

klavyene sağlık süpper olmuş Very Happy

devamını istiyoruzz Very Happy
EmirBerkKorkmaz

EmirBerkKorkmaz

Sofya Esirleri Vide
MesajKonu: Geri: Sofya Esirleri Sofya Esirleri Icon_minipostedCuma Eyl. 18, 2009 6:03 pm

Teşekkürler.
Kırmızı yazı olmuyor siyah daha iyi.
Sofya Esirleri Icon_smile
kayahan

kayahan

Sofya Esirleri Vide
MesajKonu: Geri: Sofya Esirleri Sofya Esirleri Icon_minipostedPaz Eyl. 27, 2009 10:07 pm

Spoiler:
merve44_10

merve44_10

Sofya Esirleri Vide
MesajKonu: Geri: Sofya Esirleri Sofya Esirleri Icon_minipostedPaz Eyl. 27, 2009 10:17 pm

Hadi emir kırmızı yazıyla teşekkür et Sofya Esirleri 445833
EmirBerkKorkmaz

EmirBerkKorkmaz

Sofya Esirleri Vide
MesajKonu: Geri: Sofya Esirleri Sofya Esirleri Icon_minipostedPerş. Ekim 01, 2009 6:52 pm

Teşekkürler. Sofya Esirleri Icon_lol
_Adiyos_

_Adiyos_

Sofya Esirleri Vide
MesajKonu: Geri: Sofya Esirleri Sofya Esirleri Icon_minipostedÇarş. Ekim 07, 2009 5:04 pm

Önemli değil (=
EmirBerkKorkmaz

EmirBerkKorkmaz

Sofya Esirleri Vide
MesajKonu: Geri: Sofya Esirleri Sofya Esirleri Icon_minipostedÇarş. Ekim 07, 2009 5:23 pm

Bizleri zorla madenlere götürüyorlardı. Başımıza çuval geçirmişlerdi. Giderken ağır küfürlere mağruz kaldık. Ellerimiz bağlıydı, hiçbir şey yapamıyorduk. Madende onlarca kırbaçlı adam bizlere işkence ediyordu. Ne kadar hızlı çalışsak da çalışalım onlar için fark yoktu, derken arkadaşlarımdan biri artık dayanamayıp kazmayı birinin göğsüne sapladı. Ne olduğunu anlamakta biraz zorlandım. Tam biz de atağa geçecekken onu çok kısa bir sürede alıp götürdüler. Yolda ona neler oldu bilmiyorum. Duyduğuma göre bir hücreye konulmuş. Bu sırada dışarıdaki ışığa bakarken sırtıma bir tekme yedim. Yere yığıldım. Ben inlerken, daha o şoku atlatamamışken öbürleri beni yerde tekmelemeye başladılar. Gözlerim kısıkken bana biri el işareti yaptı. Sanırım demek istediği şey, yardım edelim miydi ben ise başımı reddeder gibi sağa sola salladım. Benim yüzümden başkasının acı çekmesine asla dayanamazdım. Bana bakan gözlerin tıpkı deminki giden arkadaşa bakan gözler olduğunu farkettim. Gözleri dolmuştu hepsinin. Ben bunu görünce onları daha fazla üzmemek için inlemeyi bıraktım ve ayağa kalkmaya çalıştım. O arada karnıma çok sert bir tekme geldi. Sanırım kustum. Daha sonra yaptığım pislikten dolayı başıma bir balta sapı ile vurdular.... Kendime geldiğimde koğuşumdaki ranzamdaydım.
_Adiyos_

_Adiyos_

Sofya Esirleri Vide
MesajKonu: Geri: Sofya Esirleri Sofya Esirleri Icon_minipostedPerş. Ekim 08, 2009 7:47 pm

Güzel (=
EmirBerkKorkmaz

EmirBerkKorkmaz

Sofya Esirleri Vide
MesajKonu: Geri: Sofya Esirleri Sofya Esirleri Icon_minipostedPerş. Ekim 08, 2009 10:17 pm

Teşekkürler.
kayahan

kayahan

Sofya Esirleri Vide
MesajKonu: Geri: Sofya Esirleri Sofya Esirleri Icon_minipostedCuma Ekim 09, 2009 8:43 pm

çok güzel devamı gelsin lütfen
EmirBerkKorkmaz

EmirBerkKorkmaz

Sofya Esirleri Vide
MesajKonu: Geri: Sofya Esirleri Sofya Esirleri Icon_minipostedCuma Ekim 09, 2009 11:36 pm

Teşekkürler getiririm yakında devamını... Sofya Esirleri Icon_smile
caffar2

caffar2

Sofya Esirleri Vide
MesajKonu: Geri: Sofya Esirleri Sofya Esirleri Icon_minipostedC.tesi Ara. 05, 2009 9:17 pm

emir güzel ya tekrar osmanlıya dönüş maceranı filanda yaz Very Happy
EmirBerkKorkmaz

EmirBerkKorkmaz

Sofya Esirleri Vide
MesajKonu: Geri: Sofya Esirleri Sofya Esirleri Icon_minipostedC.tesi Ara. 05, 2009 11:30 pm

Vallahi pek giremiyorum şu anda hesap bir arkadaşta.
Bakalım ileride yaparız bir şeyler. Razz
canpolat42

canpolat42

Sofya Esirleri Vide
MesajKonu: Geri: Sofya Esirleri Sofya Esirleri Icon_minipostedC.tesi Ara. 05, 2009 11:53 pm

VALLA BEN HAYDUT OLDUM YOLCULARI SOYUYOM KEŞAN ŞÖRKÖY ARASI :d CANIM SIKILDI BENDE BIRAKIYORUM OYUNU ULEYN
Samil123

Samil123

Sofya Esirleri Vide
MesajKonu: Geri: Sofya Esirleri Sofya Esirleri Icon_minipostedPaz Haz. 27, 2010 9:11 am

devamini yaz uleyn
caffar2

caffar2

Sofya Esirleri Vide
MesajKonu: Geri: Sofya Esirleri Sofya Esirleri Icon_minipostedPaz Haz. 27, 2010 2:27 pm

Samil123 demiş ki:
devamini yaz uleyn

samil biraz uslubunla konuşsan diyorum ??
bunun devamının yazılması biraz fazlaca hayali olur çünkü bu rp bir nevi gerçek ...
canpolat42

canpolat42

Sofya Esirleri Vide
MesajKonu: Geri: Sofya Esirleri Sofya Esirleri Icon_minipostedCuma Tem. 02, 2010 7:41 pm

Ben soygun işlerini bıraktım. Namuslu bir vatandaşım bundan böyle uleyn Very Happy

Sofya Esirleri

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 2 sayfası Sayfaya git : 1, 2  Sonraki