Rönesans Krallıkları Alternatif Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rönesans Krallıkları Alternatif Forumu

RK KRALLIKLAR Rönesans Krallıkları Oyununun Sevenleri Tarafından Yapılan Alternatif Bir Forumdur.

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  Yeni İletilerYeni İletiler  RK Dünya HaritasıRK Dünya Haritası  

Dermani Tarikatı

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
Misraaa

Misraaa

Dermani Tarikatı - Sayfa 2 Vide
MesajKonu: Geri: Dermani Tarikatı Dermani Tarikatı - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz Eyl. 21, 2008 5:11 am

HoşGördük Şeyhim Allah razı olsun Bizide Aranıza Layık Gördüğünüz İçin Wink
Ahmetss

Ahmetss

MesajKonu: Geri: Dermani Tarikatı Dermani Tarikatı - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı Eyl. 23, 2008 2:41 pm

Şeyhimizin izni ile bende bu tarikaya katılmak isterim.
ŞeyhDermani

ŞeyhDermani

MesajKonu: Geri: Dermani Tarikatı Dermani Tarikatı - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. Eyl. 24, 2008 11:01 am

Hoşgeldin ya Ahmetss, Ahmetimiz birdi iki oldu
kadir1131

kadir1131

MesajKonu: Geri: Dermani Tarikatı Dermani Tarikatı - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. Ekim 08, 2008 7:57 pm

şehim allah yolunda imana benide katarsanız memnun olurum
ŞeyhDermani

ŞeyhDermani

MesajKonu: Geri: Dermani Tarikatı Dermani Tarikatı - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. Ekim 09, 2008 12:16 am

Hakikat yolunda imana ulaşmaya kadir olman dileğiyle, tarikata hoşgeldin ya kadir1131.
show_time

show_time

MesajKonu: Geri: Dermani Tarikatı Dermani Tarikatı - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma Ekim 10, 2008 1:24 pm

Şeyh im bende imana geldim bnide alırmısın kanatlarının altına Very Happy

İleride bende şeyh olabilirmiyim ?
ŞeyhDermani

ŞeyhDermani

MesajKonu: Geri: Dermani Tarikatı Dermani Tarikatı - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma Ekim 10, 2008 3:03 pm

Bizim inancımızda kesinlikle gösteriye yani ecnebilerin show dediği şeye yer yoktur. Biz ibadetlerimizi gösteriş için değil, kendi nefsimizi terbiye edip Hak yolunda yürümek için yaparız. Bu yola gireceksen bunu kesinlikle unutmamalısın evladım.

Sualine ise şöyle bir cevap vereyim evladım. İnsan evladı, mürid olabilir, şeyh de olabilir hatta Hakk'ın emri ile peygamber dahi olmuştur ama Hak yolunda yürüyen herkes eşittir.

Tarikat kapısı tevbe eden her kula açıktır, hoşgeldin.
SirBlacky

SirBlacky

MesajKonu: Geri: Dermani Tarikatı Dermani Tarikatı - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma Ekim 10, 2008 6:30 pm

İzninizle bende girmek isterim.İsim biraz ters ama önemli olan kalbin müminliği adın deil.
rehaxx

rehaxx

MesajKonu: Geri: Dermani Tarikatı Dermani Tarikatı - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz Ekim 12, 2008 1:06 pm

derdını solemeyen derman bulamaz ımıs bende dermanı olayım dertlere deva olayım ısterım seyhım
seyhsamil

seyhsamil

MesajKonu: Geri: Dermani Tarikatı Dermani Tarikatı - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz Ekim 12, 2008 1:09 pm

Kafkasya'nın imamı olarak Şeyhimizin izni ile bende bu tarikaya katılmak isterim.
ŞeyhDermani

ŞeyhDermani

MesajKonu: Geri: Dermani Tarikatı Dermani Tarikatı - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz Ekim 12, 2008 1:48 pm

Şeyh Dermani karşısına gelen 3 genci baştan aşağıya süzdü ve ilk gelen Sirblacky'e baktı...

"Rabbimiz lisanlar arasında hiç bir ayrım yapmaz, sadece gönül lisanına bakar. İsminin yazıldığı lisan hiç önemli değildir. Lakin Hak'tan dilerim ki sana kara bir talih yazmasın..."

Daha sonra Rehaxx'a döner...

"Derdini söylemeyen derman bulamaz demişsin, ne de güzel söylemişsin. Derdine derman aramayan başkasının derdine derman arayamaz, başkasının derdine derman aramayan kendi derdine hiç derman bulamaz. Tarikat-ı Dermani'ye hoşgeldin evlad."

Son olarak en son gelen kisiye, seyhsamil'e bakar...

"Haçlı seferleri esnasında sefere çıkmış olan bir Hristiyan grubu Kutsal topraklara giden yolu karıştırmış ve yanlışlıkla yolları Kafkasya'ya çıkmıştır. Ve bu topluluk seferden vazgeçip, Kafkas dağlarına yerleşmiştir. Bu bölge işte böyle kulları yanlış yoldan çeviren mübarek bir bölgedir. Hepiniz hoşgeldiniz..."
seyhsamil

seyhsamil

MesajKonu: Geri: Dermani Tarikatı Dermani Tarikatı - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz Ekim 12, 2008 2:27 pm

ŞeyhDermani demiş ki:

"Haçlı seferleri esnasında sefere çıkmış olan bir Hristiyan grubu Kutsal topraklara giden yolu karıştırmış ve yanlışlıkla yolları Kafkasya'ya çıkmıştır. Ve bu topluluk seferden vazgeçip, Kafkas dağlarına yerleşmiştir. Bu bölge işte böyle kulları yanlış yoldan çeviren mübarek bir bölgedir. Hepiniz hoşgeldiniz..."

Kafkas Mücahidi şeyhinin el ve eteğini öperek ondan Balıkesirde Mürit toplama yetkisi ister
ŞeyhDermani

ŞeyhDermani

MesajKonu: Geri: Dermani Tarikatı Dermani Tarikatı - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz Ekim 12, 2008 5:02 pm

Dermaniliğin kapısı kul hakkı yemeye, yalan söylemeye, açgözlülüğe tevbe eden herkese açıktır. Mürid çağırma yetkisi her Dermani'nin görevidir.
SirBlacky

SirBlacky

MesajKonu: Geri: Dermani Tarikatı Dermani Tarikatı - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz Ekim 12, 2008 6:03 pm

Sağolun şeyhim...
rehaxx

rehaxx

MesajKonu: Geri: Dermani Tarikatı Dermani Tarikatı - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz Ekim 12, 2008 6:53 pm

saolun seyh hazretlerı derdı olana derman olmaya yukuolana yardım etmeye geldım arnızda aldıgınızdan mınnettarım seyhın keske daha once haber alsaydım tarıkattan yoksa daha erken davranır ıdım
Nistel

Nistel

MesajKonu: Geri: Dermani Tarikatı Dermani Tarikatı - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi Ekim 27, 2008 11:12 pm

bende katılmak isterim : )
ŞeyhDermani

ŞeyhDermani

MesajKonu: Geri: Dermani Tarikatı Dermani Tarikatı - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi Ekim 27, 2008 11:16 pm

Hoşgeldin evladım, kapımız tevbe eden herkese açık. Yüce Rabbimin izni ile seni o şarap denen din iman zehrinden kurtaracağız. Sakın ibadetlerini ihmal etme.
ilolo

ilolo

MesajKonu: Geri: Dermani Tarikatı Dermani Tarikatı - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi Ekim 27, 2008 11:37 pm

beni alırmısn şeyh hazretleri
Nistel

Nistel

MesajKonu: Geri: Dermani Tarikatı Dermani Tarikatı - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi Ekim 27, 2008 11:38 pm

bırakacm bırakacam Very Happy ama bazılarıda dıyor kırmızı şarap damarları acar diye çekımser kalıyorum bende ne dıyorsunuz şeyhim bu konuda?
ŞeyhDermani

ŞeyhDermani

MesajKonu: Geri: Dermani Tarikatı Dermani Tarikatı - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı Ekim 28, 2008 12:05 am

Şarap denen zehir belki damarları açıyor olabilir evladım lakin cennetin kapısını da bir o kadar daraltır. Sen en iyisi o zıkkımı ağzına bile sürme bir daha.

İlolo evladım, kapımız tevbe eden herkese açıktır. Hoşgeldin...
molla_efendi

molla_efendi

MesajKonu: Geri: Dermani Tarikatı Dermani Tarikatı - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi Kas. 01, 2008 9:13 pm

Ya şeyhim, ben ki kirli bir insan,
siz ki temizleyen

İzin verinde yüce tarikatınıza üye olup temizleneyim
kur_sad

kur_sad

MesajKonu: Geri: Dermani Tarikatı Dermani Tarikatı - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi Kas. 01, 2008 10:55 pm

derghanına gırmek isterim ilk mesajım bhurdan ŞVery Happy
ŞeyhDermani

ŞeyhDermani

MesajKonu: Geri: Dermani Tarikatı Dermani Tarikatı - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz Kas. 02, 2008 2:28 am

Dergahın önündeki çeşmede abdest alan ŞeyhDermani, elini sıkarak kurulamış ve çoraplarını giymiş ve ayaklarını eski püskü çarıklarına geçirmişti ki hemen arkasına döndüğünde sakallı bir genç gördü. İsmi Molla_Efendiydi...

ŞeyhDermani siyasetle pek ilgilenen birisi değildi. En fazla ulu orta konuşulan konular kulağına çalınırdı o kadar. Son günlerde kulağına çalınan konulardan bir tanesi Molla_Efendi isimli eski bir Karesi kadısının cinleri de kullanarak belediyelere karşı isyanlar tertiplediğiydi. Oysa bu genç adam zamanında dini bütün imanı tam bir kul imiş. Her ne olduysa Cinci Admin'in onu kalleşçe Padişah Hazretlerine idama mahkum ettirmesiyle olmuştu. İdamdan kaçan MollaEfendi isyana kalkışmıştı, hem de cinleri de kullanarak.

Genç Mollaefendiyi şöyle bir süzen ŞeyhDermani:

''Gel bakalım genç adam şu benim gibi yaşlı ağacın altındaki taşlara oturalım'', dedi...

ŞeyhDermani asasından da destek alarak ağır ağır büyükçe bir taşın üstüne oturdu ve ellerini asasının tepesine dayadı. Bir süre ufka baktıktan sonra:

''Şu fani RK aleminin boş olduğunu anlayan çok az kul vardır maalesef. Gönüller zenginlik, itibar ve güç hırsıyla kör edilir...Bu kullar şüphesiz ki Hakikati göremezler. Hele bir de gönülleri kör olan bu kullar tüm bu sahip olduklarının uçurumun kenarında bir pamuk ipliğine bağlı olduğunu fark etsinler ve bu ip bir gün kopsun...işte o zaman bu kör kullar iyice deliye dönerler hatta yüce Rabbimizi dahi unuturlar. Şüphesiz ki o kullar vahşice çevrelerine saldırırlar
şeytanın oyunlarına alet olurlar''

ŞeyhDermani bu sözleri söylerken gözleri bazen ufka kilitleniyordu bazen de gökyüzüne...

Sözlerini bitiren ŞeyhDermani, Molla_Efendiye baktı.

''Bu yol tevbe edenlerin yoludur, Tevbe eden kul Derman arar, Derman ise Hakikat yolundadır, bu yol da tarikat yoludur...Eşyalarını al ve karşıdaki hanelerde kendine boş bir oda bul, bugün iyice bir uyku çek, uzun yoldan geldin.''

Şeyhin elini öpen Molla_Efendi bohçasını sırtına alıp dergahın hanelerine doğru yürümeye başladı. Biraz ilerlemişti ki ŞeyhDermani'nin bir sözü onu durdurdu:

''Unutma...yürüdüğün yol tevbe edenlerin yoludur, o yolda tevbesini bozana yer yoktur...''
ŞeyhDermani

ŞeyhDermani

MesajKonu: Geri: Dermani Tarikatı Dermani Tarikatı - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz Kas. 02, 2008 2:32 am

Molla_efendi dergahın hanelerine gitmişti ki bu kez karşısında çok genç birisi bitti, güler yüzlü bir gençti bu...

''İlk sözünün bu isteğin olması ne güzel, Dermani Tarikatına hoşgeldin evladım Kursad''
alpi_03

alpi_03

MesajKonu: Geri: Dermani Tarikatı Dermani Tarikatı - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi Kas. 03, 2008 8:07 pm

Aranızda benim gibi bir günahkarada yer warsa çok sevinirim.

Dermani Tarikatı

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
2 sayfadaki 4 sayfası Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki